Nesytá 2019

Fotky z tábora najdete tady.

Táborový deník 2019

Den první 28.7.2019 Příjezd

Po příjezdu se děti rozdělili do oddílů, po kterých se ubytovali v chatkách. Program prvního odpoledne na táboře byl ve znamení navazování nových známostí a utužování těch starých. Po večeři byla první seznamovací diskotéka, na které byly k vidění taneční kreace všech druhů. Po ní nakonec všichni ulehli aby načerpali síly na další den.

zapsala Míša

Den druhý 29.7.2019 

Ráno nás vzbudila trumpeta. Po snídani jsme si uklidili chatky a pak nás na nástupu rozdělili do deseti týmů. Pak nám bylo odhaleno téma letošní táborové hry. Potom jsem už v týmech vyráběli vlajky a vymýšleli týmové pokřiky. K obědu jsme měli uzenou polívku a pak špagety. Po skončení poledního klidu jsme šli na dolní louku, kde jsme ale moc dlouho nevydrželi, protože začalo pršet. Schovali jsme se do chatiček a čekali na svačinu. Při ní už nepršelo a měli jsme rohlík a meloun. Potom jsme měli bojovou hru, při které se získávaly klíče. Hru jsme bohužel nedohráli (až druhý den), protože jednak začalo znovu pršet a navíc jsme museli na večeři. A pršet už do večera nepřestalo. Tak jsme se po večeři koukali na film, pro nejmenší prďolky pohádku, pro starší něco dobrodružnějšího. 

doktorovi odevzdal Pigi

Den třetí 30.7.2019

Prší, neprší, svítí, nesvítí ...dusno jako v prádelně.
Slaná, sladká, vařená, pečená ...vaří tu výborně.
Hrají, zpívají, běhají, skákají ... baví nás to.
Smetánka alias pampeliška alias mlíčák ...kdo to ví?
Další skvělý den :)

vybásnil Roman, učesal doktor

Den čtvrtý 31.7.2019

Probudili jsme se do krásného slunečného dne. Po probuzení nastala hygiena a úklid v chatkách. Následovala snídaně. K snídani byl rohlík s máslem a marmeládou. Po snídani se běžel postřehový závod, kdy běháš po vyznačené trase a kreslíš na kartičku obrázky, které uvidíč. Závod se povedl. Kdo nezávodil tak plnil úkoly. Například jsme si s Pepou čistili zuby, Roman zkoušel rostliny,Štěpa připomněla první pomoc, Móňa nás naučila Morseovu abecedu, Novis připomněl zeměpis, Rocker měl lekci ohňů, Míša měla test uzlů a Vojta Stárek připomněl zvířata. Po lesním závodě jsme dostali hlad, tak jsme šli na oběd. K obědu byla čočková polévka a pak uzený plátek masa, bramborová kaše a okurkový salát. Po obědě následuje polední klid (a tu zábavu si najde opravdu každý). Odpoledne byla celotáborová hra v týmech. Tato hra byla obdivuhodně úžasná. Každý tým dostal mapu, kde byla nakreslená poloha stanovišť. Stanoviště se nenavštěvovala popořadě, ale házelo se kostkou. Které číslo hodíš, na to stanoviště jdeš. Například č.4 byl Čoklík, kde se ochutnávalo poslepu. Tři členi týmu si zavázali oči a Čoklík jim dal něco ochutnat. Všichni tři museli uhodnout co to je. Kdyš je vše dobře dostanete klíč. Za sedm malých klíčů dostanete jeden velký zlatý klíč. Nejlepší soutěž byl bazén. Ke svačině byl meloun a loupák a byla to nejlepší svačina. Když hra skončila, byl krátký odpočinek, večeře (obložený chleba) a pak  příprava na odchod na horní louku. Tam jsme rozprostřeli deky a zapálili oheň a povídali jsme si. Když nastal čas druhé večeře, udělali vedoucí polívku. Byla to "sekyrková" polívka. Když jsme se najedli, zahrál Čoklík na kytaru. Pak jsme hráli hru na bludičky, která den krásně zakončila.

zařídil od holek z oddílu Pepa

Den pátý 1.8.2019

Ráno se děti probudily do mlžného rána, které se brzy proměnilo v krásný letní den. V plánu byl celodenní výlet na koupaliště do Dvora Králové. Pro děti přijel krásný červený hasičský autobus a zanedlouho už všichni rozkládali deky pod stromy na koupališti. Celý den děti po oddílech dováděly ve vodě, soutěžily ve skocích, plavání i potápění. Unaveni sluncem se vpodvečer vrátili do tábora. Po vydatné večeři byla táborová diskotéka. Už byla tma, když hlas trubky zahlásil večerku a ukončil další "nesyťácký" den.

dodala Míša

Den šestý 2.8.2019 

Dnešní den jsme jako vždy odstartovali budíčkem a snídaní. Poté následoval závod, neobyčejný, jelikož byl nový. Po dokončení závodu - překážkového běhu, který obsahoval přelézání, podlézání apod. jsme měli chutný oběd. Po odpoledním klidu jsme po soutěžních družstvech soutěžili o klíče na dolní louce. O večerní program se postaralo Nesytské Casino. V kasinu jsme po týmech hráli o klíče a jak už to bývá, některé týmy zvýšily svůj počet klíčů a jiné je zase prohrály, ale tato nová zábava všechny bavila a celý den jsme ukončili cestou odvahy pod hvězdným nebem na jejímž konci jsme získali další indicii. 

sepsali kluci z Rockerova oddílu

Den sedmý 3.8.2019

Ráno jsme vstali a šli na snídani. Ke snídani byly rohlíky s pomazánkou a čaj. Pak byl běh do vrchu a hra s vlajkami. Pak byl nástup a hledali jsme po týmech klíče schované po táboře. Pak byl oběd a polední klid. K obědu byly zapečené těstoviny s okurkami. Odpoledne moc pršelo a pak jsme šli po týmech luštit šifry na různých stanovištích. Pak jsme šli na večeři a k večeři byly palačinky!!! Každý se nacpal. Pak jsme šli do jídelny na "Máme rádi Nesytu". Po týmech jsme odpovídali na otázky. Pak byla malá diskotéka a vyhlášení správných odpovědí a vítězných týmů. Pak byla druhá večeře (palačinky + polévka). Pak byla večerka. 

opsání jídelního lístku (s několika dalšími detaily) zajistil se svým oddílem Beny

Den osmý 4.8.2019 návštěvní

Tak jsme se konečně dočkali a nastal návštěvní den. Po snídani jsme věnovali chvilku úklidu celého tábora a poté jsme si zahráli pohybovou hru, ve které jsme běhali po lese a hledali ukrytá slova. Po obědě jsme netrpělivě vyhlíželi své rodiny, se kterými jsme soutěžili na pouti. Za získané peníze jsme mohli nakupovat v obchůdku, kde si každý mohl koupit, co se mu líbí. I přes chvilkovou nepřízeň počasí jsme si odpoledne s rodiči užili. Se slzou v oku jsme se rozloučili a s úsměvem na rtu se vrhli na další činnosti. Na dolní louce nás čekaly další hry v týmech, ve kterých jsme soutěžili o klíče. Po večeři jsme se přesunuli na horní louku, kde jsme si u ohně zazpívali za doprovodu kytar a opekli si buřty. 

se svým oddílem sepsala Pája

Den devátý 5.8.2019 básnický

Cestou do Hajnice děti skládali básně po týmech, zde jsou:

Tým 1.
Nesytu máme všichni rádi, jsme tu skvělí kamarádi.
Každé ráno nás budíček probudí, ranní mráz nás zastudí.
Hrajeme tu spoustu her, všechny spojeny jsou s Boyardem.
Hodně klíčů dostáváme, když se o ně pohádáme.

Tým 2.
Nesyta je krásný tábor, upekli jsme si tu brambor.
Špekáčky už neměli, ty jsme snědli v neděli.
Máme tady lidi z Prahy, z Pardubic i Hradce taky.
Hrajeme tu spustu her, z toho nás nohy bolej.
Do týmu jsme rozřazeni, na těžké úkoly připraveni.

Tým 3.
Ten budík jemně zazvonil, ihned mě probudil.
Věděl jsem že dnešním dnem, na Nesytu odjedem.
Natěšeně se nasnídáme, pobalíme, odjíždíme.
Přijeli jsme v neděliu, po večeři slavili.
Slavili jsme diskotékou, Jáňa s Léňu už se ženou.
V deset máme večerku, Milan řekne pohádku, usínám ve spacáku.

Tým 4.
Když jsem se dnes probudil, otec Fura už zzuřil.
Svou pevnost však přísně střežil, jednu otázku nám položil.
7 zlatých klíčů mám, zdarma Vám je neprodám.
Zdali úkol splníte, odměnu svou uvidíte.

Tým 5.
Nesyta je nejlepší, pro menší i pro větší,
zábava je veliká, ale diskotéka převeliká,
výlety nás baví, a hlavně nás zabaví.

Tým 6.
Vše začíná trubkou z plechu, utíkej,
Budeš potřebovat sílu, tak snídani si dej.
Ukliď si rychle chatku, třiď papír, sklo i plast,
jak učí nás Pepa, nešpiňme si naši vlast.
Je tu 10 týmů, jsme jako rodina.
Pouze jeden může vyhrát a to není novina.

Tým 7.
Ta naše Nesyta, nás naplní dosyta.
Máme tu Rockera, co hraje do rána.
Pak tu máme Pigiho, cvak a fotí každého.
Nesytu mám rád, ale nebaví mě tu …

Tým 8.
Chodíme do Hajnice, cestu si užijem velice.
Máme tu své vlastní týmy a teď skládáme si rýmy.
Nejsmutnější je vždy konec, brečí dokonce i borec.

Tým 9.
Na Nesytě je nám krásně, skládám básně, zpívám písně.
Pak hrajeme na schovku, večer máme bojovku.
Po bojovce jdem už spát, Milan tábor pohlídat.
Již je temno, musím spát, při svitu hvězd spím já rád.

Tým 10.
Peťula doplní (prej :)

zapsal a učesal doktor

Den desátý a ty ostatní

To byl takovej fičák, že to už ani nikdo nestihl dopsat...

...tak zase za rok :-)