Nesytá 2016

Fotky z tábora najdete tady.

Táborový deník 2016

Den první 31.7.2016 Příjezd

A je to opět tady... Pro spousu z nás nejkrásnější zážitek v životě - tábor... Zábavu, program, stravu, zodpovědné vedoucí a mnoho dalšího umíme zajistit... Čeká nás krásných 14 dní... Děti už vědí do jakého oddílu patří, ve které chatce spí a už mají za sebou i první seznamovací večerní diskošku... Takže pořádný nesyťácký mejdan může začít...

...Nosáč...

Den druhý 1.8.2016 Seznamovací

Dopoledne děti hledaly u rozmístěných stanovišť obálky, ve kterých byly šeky, které vyměnili za táborovou měnu. A odpoledne byl postřehový závod vedoucí kolem tábora. Ti co potom odběhli poté šli sbírat borůvky. Nakonec byl program zakončen večerním táborákem na horní louce, kde si děti zahrály hru jméněm Bludičky. Museli sbírat podpisy bludiček pobíhajících po louce.

Šimon

Den třetí 2.8.2016 Výletní

Dopoledne si každé soutěžní družstvo mělo udělat na určitou věc reklamu a naučit se jí na večerní program. Po několika nácvicích se skončilo. A šlo se na oběd, k obědu byla květáková polévka a rýže na způsob číny. Odpoledne po poledním klidu, kdy někdo hrál karty či si povídali atd. tak byl nástup a odchod do Hajnice, kde jsme měli hru, že jsme dostali lístečky, které jsme si předtím nasbírali a měli je vyměnit za náčiní, kterým by jsme mohli sníst melouny. Každý nakonec něco dostal, snědli jsme melouny a šli do obchodu a poté cca v 18:37 byl příchod do tábora a pak byla večeře, ke které byly šunkofleky a jako vždy byly dobré. Následoval nástup a rozdání dopisů a chvíle na nácvik našich reklam. Večer jsme se přesunuli do jídelny, kde každý předvedl svou reklamu na daný předmět, např. klobouk, kartáček či raft. Svou reklamu měli i vedoucí. Všichni se nasmáli a každé družstvo to pojmulo trochu jinak. Všechno se zpátky uklidilo a byl večer a s tím i večerka. Zase nečekaně ;-) supr den jako vždy.

zapsal oddíl č.2

Den čtvrtý 3.8.2016 Překvapení

Dnes ráno jsme se probudili v atlantském oceánu. Jen jsme otevřeli oči, bylo kolem nás spousta ryb, medůza, žralok, hvězdice a rejnok, nový školní učitel. Hned na nástupu nás vzal na prohlídku moře i s naším novým spolužákem Nemem. Toho ale odvezl potápěč pryč, neznámo kam. Plavali jsme ze ním jak to jen šlo, ale člun jsme nedohonili. Po snídani jsme na hlavy dostali čelenky s čísly a ukrývali jsme se v moři za různé útesy a skály, aby nám je soupeři nemohli přečíst. K výbornému obědu jsme si dali knedlíky s borůvkami, které jsme si předtím sami nasbírali. Pak jsme vyrazili k nedalekému rybníku na raftové závody, kde jsme museli ulovit brýle s indicií, kde by se mohl nacházet Nemo. Na cestě za brýlemi nám bránili žraloci. Posvačili jsme a dokončili závod. Byla to sranda. Po večeři jsme pro připomenutí koukali na příběh o Nemovi. Pak jsme mysleli, že půjdeme spát, ale překvapilo nás světlo ve tmě, které nám pomohlo rozluštit při noční stezce důležitou informaci kde je Nemo.

Pigi

Den pátý 4.8.2016 Slunečný

Už od rána svítilo sluníčko a byl suchý teplý den. Schovali jsme se před sluníčkem do lesa a běhali jsme jak rybky v rybníce. Po svačině nás čekala dlouhá cesta po stanovištích, kde jsme si vyráběli pruty a s nima chytali ryby, nebo jsme skládali sardinkové obrazce. Nakonec jsme si odpočali a pojedli na dolní louce a zchladili se vodní bitvou. Po večeři byla skvělá diskotéka.

Tomík a Roman

Den šestý 5.8.2016 Deštivý

Dnešní den začal deštěm. Na snídani jsme přebíhali v pláštěnkách. Naštěstí během dopoledne se počasí umoudřilo a mohli jsme se vydat do nebezpečného světa medůz. Naším úkolem bylo překonat území, kde se nás vedoucí - medůzy snažili žahnout svými chapadly. Nakonec jsme si všechna žahnutí v podobě nalepených samolepek spočítali. Výborný kuřecí vývar a guláš s kolínky nás posilnil na odpolední program. Během poledního klidu nás opět zastihl déšť. Schovaní pod střechou jídelny jsme tvořili svá vlastní akvária. Musíme se pochválit :-) akvárka se nám opravdu povedla. Po věčeři jsme se vypravili do kina. Za nesytské koruny jsme si mohli k filmu koupit i popcorn. I v deštivém dni je na táboře co dělat, užít si spoustu legrace a mít nové zážitky.

Kitty a oddíl č.5

Den sedmý 6.8.2016 Slunečný

Jako každý jiný den, jsme vstali, nasnídali se, vyčistili si zuby, uklidili chatky a připravili se na dopolední program. Náplní dopoledního programu bylo pomocí mapy obcházet po družstvech stanoviště a plnit jednotlivé úkoly. Např. vyjmenovat hlášky z filmu Hledá se Nemo, složit milostnou báseň nebo píseň, odhalit tajemství kouzla, poznávat předměty atd. Jelikož nám po cestě vyhládlo, přišel ten správný čas na oběd. O poledním klidu jsme si odpočinuli a po jeho skončení jsme odešli na dolní louku, kde na nás čekaly soutěžní družstva. Ochutnávali jsme různé pokrmy, závodili s hasičským autem, přecházeli přes želvy a hráli hru "Moj-Moj-racci na ryby". Mezitím jsme si dali krátkou pauzu na svačinu. Před večeří jsme pilně cvičily úkoly, které jsme dostali v soutěžních družstvech. A chvilku po večeři nastala naše "Hodina pravdy", kdy jsme předvedli to, co jsme cvičili. Ne všem se to povedlo podle plánu, ale moc jsme si to užili, jako celý den.

Rockerovy holky

Den osmý 7.8.2016 Návštěvní

Vzbudil nás jako každé ráno otravný budíček. Ustrojily jsme se a vyrazili na snídani. Snídaně byla bohatá, podávaly se koláče, koblihy, vánočka a čokoládové křupky se šodem. Pak jsme se přesunuly do chatek a začaly uklízet a pak jsme si šli vyčistit zuby. Dopoledne jsme se dozvěděly, že poběžíme závod běh do vrchu, na který jsme se teda vůbec netěšily. Vyhrála Martina, za ní byla Míša a Aneta. Ostatní vyzvraceli plíce v kopci. Když jsme se vzchopily, šli jsme do chatek, po chvíli nás zase volali, že budeme běžet znova. Tak jsme řekly, že teda znova fakt běžet teda nebudeme! A neběžely. K obědu byl kuřecí řízek s bramborem. Po odpoledním klidu začali přijíždět rodiče na návštěvní odpoledne a začala táborová pouť, kde byly různé soutěže, za které se dávaly Nesytské peníze, za které se pak kupovaly různé blbůstky v "obchůdku" Mezi nimi i koláče, které byly ke svačině. Když odjeli rodiče, tak byla pak večeře.

napsaly strašně votrávený Koláčovy holky z oddílu č.6

Den devátý 8.8.2016 Vrcholný

Dnes vyvrcholil program tábora ve stylu "Hledá se Nemo". Vedoucí si připravili ukázku z filmu Hledá se Nemo. Všechny nás to bavilo. Na konci této scénky se Nemo shledal se svým tátou Marlinem a všichni jsme dostali nesytské odznáčky. Pak večer pokračoval karnevalem v maskách, který se nám moc líbil. Kupovali jsme si tam za nesytské peníze pití a jídlo. Tento den se moc vydařil a těšíme se na další.

holčičí oddíl č.8

Den desátý 9.8.2016 Odpočinkový

Celé úterní dopoledne jsme strávili pospolu po oddílech, ale také jsme se připravovali svá představení na večerní program "Nesyta hledá talent". Po poledním klidu pršelo, takže se konal turnaj v deskových hrách jako je dáma, prší, dobble, člověče nezlob se nebo šachy. Hráli jsme až do svačiny a po svačině zase trénovali všichni táborníci na večerní soutěž. Po večeři se všichni odebrali do jídelny, kde proběhl talentem a vtipem nabitý program pod vedením oddílových vedoucích. Mnoho táborníků nás velice příjemně překvapilo. Ti ale nebyli jediní, kteří něco předvedli. Odborná porota složená z Ondry Hejmy a manželů Soukupových se pokusila každé vystoupení napodobit. Nelze říct, že by porota byla nějak zvláště talentovaná, ale svého úkolu se zhostila s úctou a všechny nás pobavila.

Páťa s Aničkou a oddíl č.9

Den jedenáctý 10.8. Výletní

Dnes jsme byli na pěším výletě v Braunově Betlém. Cestou nás zastihl takový liják, že ani pláštěnky ho nepobraly. Závěr výletu byl ve Dvoře Králové, kde jsme si koupili pár dobrůtek a frčeli jsme zpět do tábora. Večerní nástup a program proběhl v jídelně kvůli stálému dešti. Vedoucí si pro nás připravili zábavný večer plný zpěvu a scének. Za poskakování dešťových kapek na parapetu usínáme plní dojmů.

s holkama z oddílu č.10 dali dohromady Móňa a Nela

Den dvanáctý 11.8.2016 Olympijský

...