Nesytá 2015

Fotky z tábora najdete tady.

Táborový deník 2015

Den první 2.8.2015 Příjezd

Konečně, konečně, konečně... Konečně jsme všichni na Nesytě. Tábor začal a to hned od prvních minut. Po tom, co se děti rozdělily do oddílů a chatek, proběhl první nesytský nástup. Ale to nebyl ještě konec dne, nejlepší byla samozřejmě seznamovací diskotéka na speciální přání nejmenších kluků :-) A teď už nám to bude bohužel hrozně rychle utíkat...

Zapsal Nosáč

Den druhý 3.8. 

Dopoledne jsme šli hned na horní louku a rozdělovali jsme se do deseti týmů. S týmy jsme pak hráli různé hry, třeba přetahovanou, soutěž o nejdelší provaz z oblečení a tak. Odpoledne jsme hledali 5 věcí, které do lesa napatří, třeba: lidskou lebku, kůži z lišky, truhlu, vysílačku a dýku. Večer pak byla odborná konference, ale když otevřeli truhlu, tak nám unikl zlý ArciZet, který nám všechny věci ukradl. V táboře jsme pak našli kapitána a tlumočníka vesmírné lodi, který nám vysvětlil jak získat ukradené věci zpět.

Zapsali stručně chlapci z oddílu č.1 s Rockerem

Den třetí 4.8.

Ráno přišli pravěcí lidé do tábora a všechny nás vzbudili křikem. Šli jsme hned na nástup a kapitán lodi nám oznámil, že jsme v pravěku. Tak jsme pak šli na horní louku stavět příbytky, které si stavěli pravěcí lidé. Po obědě a poledním klidu jsme šli na dolní louku, byli jsme chvíli v bazénu a potom jsme šli do lomu a tam jsme soutěžili na lodích. Mohli jsme střílet ze vzduchovky a házet šišky na cíl, což byl strom do tvaru písmene V. Po večeři v táboře jsme si sbalili spacáky a šli jsme na horní louku, kde jsme nakonec celou noc spali všichni pod širákem.

Zapsali chlapci z oddílu č.2 s Tomášem

Den čtvrtý 5.8.

Probudili jsme se na horní louce, sbalili se a vrátili do tábora. Po snídani jsme odlévali trilobity, vyráběli jsme pravěké šperky, malovali na zeď, učili se o pravěku a v lese hledali věci z pravěku. Pak byl oběd - francouzské brambory. Po obědě jsme měli polední klid a všichni hráli ping pong. Po obědě některé týmy dodělávaly trilobity. Pak jsme se koupali a hráli vodní polo. Po svačině jsme běželi extrémní závod. Byl fakt extrémní. Po něm jsme se šli umýt do bazénu. K večeři byly obložené chleby. Po večeři nám mimozemšťané řekli, že poletíme dál v čase, ale před tím jsme museli posbírat kusy liščí kůže. Večer jsme se všichni dívali na film Cesta do pravěku a potom jsme šli spát.

Zapsali chlapci z oddílu č.3 s velkou Kristýnou

Den pátý 6.8. Výletní

Ve čtvrtek jsme jeli na výlet. Vyrazili jsme autobusem hned po snídani a dojeli do Dvora Králové. Po kratším rozchodu na náměstí jsme šli na koupaliště, kde jsme vydrželi celé odpoledne. Na koupálku bylo vedro. Soutěžili jsme v plavání na čas a o nejhezčí skok do vody. Taky kdo nejdýl vydrží pod vodou. Beny nám předváděl různé skokanské triky. A Adam skočil salto a Matěj šipku. Celý den se nám líbil a prý pojedeme ještě jednou. Večer byla diskotéka s kuchtíkama.

Zapsali chlapci z oddílu č.4 s  Nelou a Tomášem 

Den šestý 7.8.

V ranních hodinách nás budil král se svojí družinou, princeznou, viděli jsme i selku a pak jsme pochopili, že jsme se ocitli ve středověku. Na našem náměstí stál krásný hrad. Dopoledne jsme pod dohledem krále uklízeli náš tábor a pak jsme se učili rytířské dovednosti. Měli jsme deset stanovišť. Například jsme tancovali středověké tance, kydali hnůj, pekli housky, pracovali s moukou, stříleli z luku a tak. Po obědě jsme měli polední klid aby nám slehloa pak jsme šli do našeho táborového bazénu. Krásně jsme se ochladili a po svačině jsme si po družstvech tvořili středověké erby. Poté jsme šli na večeři. A večer jsme šli na horní louky, kde jsme si ty erby kradli. Byla to zábava. Pak už byly na nebi hvězdy a tak jsme si řekli dobrou noc.

Sestavil Beny a Katka s klukama z oddílu č.5 

Den sedmý 8.8.

V sobotu ráno jsme vstali o trošku dřív, aby jsme mohly včas vyrazit na pouť řemesel do Kohoutova. Šli jsme tam pěšky. Byli jsme tam celé dopoledne, většina z nás si vystála frontu na trdelník a jinak tam bylo mnoho různých řemesel. Když jsme si všechno prohlédli, vrátily jsme se zpět do tábora. Dorazili jsme tak akorát na oběd. K obědu byla sekaná s bramborem a čočková polévka. Po poledním klidu jsme šli k bazénu, kde jsme se shazovali z lodí. Po chvíli jsme šli na pudink se sušenkou, která byla ke svačině. Po svačině se náš král zasnoubil s královnou, kterou nám poté ukradli táborníci z nedalekého tábora v Běluni. S Běluní jsme bojovali v houbové bitvě o naši královnou. Královnu se nám podařilo vybojovat zpět a náš král byl tak velice šťastný. Večer byly k večeři buchtičky se šodó. Po večeři nás čekal velký lesní závod, který jsme běhali po jednotlivcích na čas. N dobrou noc jsme se ještě mohli posilnit druhou večeří a pak jsme si vyčistili zuby a šli spát.

Zapsala Kristýnka s holkama z oddílu č.6

Den osmý 9.8.

Celé dopoledne jsme vymýšleli a vyráběli dary pro krále, které jsme mu večer dali. Po obědě přijížděli rodiče a mezitím jsme zkoušeli divadlo na večer. Na dolní louce se připravovali šermíři a ukazovali nám souboje a různé meče atd. Asi po půl hodině odjižděli rodiče. Po odpolední svačině byla velká Nesytská pouť. Byly tam různé hry a kupovali jsme si za nesyťáky různé věci. Večer začala na dolní louce diskotéka. (BYLA SUPER!) Celý den jsme dostávali peníze, za které jsme si potom mohli koupit pití v baru na diskotéce. Po diskotéce jsme šli spát, ale nespali jsme v táboře, ale pod širákem!

Bez Pepy a bez Romana samy napsaly holky z oddílu č.7

Den devátý 10.8.

Ráno jsme vstali pod širákem. Pak jsme šli na snídani a k snídani byly lupínky a chleba. Po snídani jsme šli uklízet všichni do chatek. Pak jsme měli nástup a tam nám řekli co budeme dělat celý den. Po obědě jsme měli polední klid. Když skončil šli jsme všichni do bazénu na dolní louku. Po koupání byla svačina, jogurt a rohlík. Pak jsme hráli hru v lese se sbíráním samolepek. Po večeři jsme koukali na Tajemství staré bambitky a po pohádce jsme šli spát. 

Zapsal oddíl č.8 od Denisy a Kuby

Den desátý 11.8.

V úterý po snídani jsme uklízeli chatky. Dopoledne jsme měli aktivitu s vedoucími. Někdo hrál golf, někdo střílel z luku a my jsme malovali. Po obědě jsme hráli stolní hry na louce a nacvičovali jsme po oddílech úkoly na Hodinu pravdy. Po svačině jsme hráli lesní závod ve sbírání obrázků a čísel a po večeři vypukla Hodina pravdy.

Stručně zhodnotily holky z oddílu č.9

Den jedenáctý 12.8. deštivý

 

... už se asi nenapíše ...