Nesytá 2014

Fotky z tábora najdete tady.


Táborový deník 2014

Den první 10.8.2014 Příjezd

Konečně, konečně, konečně... Rok se s rokem sešel a my jsme opět tady! Když nás opustili naši drazí rodičové, vedoucí nás rodělili do oddílů a my jsme se mohli konečně ubytovat v našich "luxusních" nesytských chatkách. Večer jsme slavnostně složili táborový slib, pod který se každý z nás podepsal palcem. Vše bude zakopáno a přenecháno budoucím nesytským generacím... A co se nám zdálo první noc? Neřekneme...

za všechny zapsal Nosáč

Den druhý 11.8. pondělí

Vstali jsme do prvního celého dne na Nesytě. Během dopoledne každý oddíl s přehledem sehnal předem daných sedm věcí. Nikdo je však nesměl dostat zadarmo, každá věc musela být řádně odpracována. Odpoledne hráli všichni táborníci stolní hry a boje to byly opravdu těžké. Před večeří jsme společnými silami zakopali v vzkaz budoucím generacím. A navečer se rozjela nesytská diskotéka.

zapsal oddíl č.1, nebo spíš Rocker

Den třetí 12.8. úterý

Milý deníčku, vstávali jsme v 8:05. K snídani byl rohlík se salámovou pomazánkou. Ráno jsme se rozdělovali do družstev a udělali si vlastní vlajku a pozdrav. Po obědě jsme běhali po lese. Hledali jsme správnou cestu. Večer jsme šli na horní louku opékat buřty a cestou zpátky jsme pomocí modrého krystalu přečetli tajné písmo z mapy, co jsme dostali odpoledne. Spát jsme šli po desátý, ale stejně jsme usnuli až pozdějc...

podle Kubových nečitelných záznamů upravil Doktor

Den čtvrtý 13.8. středa

Středeční dopoledne bylo ve znamení nových tábornických znalostí a dovedností. Spolu se svými oddíly jsme se učili poznávat lesní zvěř a rostliny, pracovali jsme s mapou a buzolou, rozdělávali ohně, slaňovali, psali Morseovu abecedu či vázali uzle. Už také víme, jak pomoci kamarádovi, zraní-li se v lese. Po skvělém holandském řízku k obědu jsme si odpočinuli a čekala nás další část cesty Hobitovy výpravy. Naším úkolem bylo se dostat k Mlžným horám s drahokamem ukrytým v našich malých kapsičkách. Na cestě na nás však číhali zlí skřeti, kteří se nás snažili polapit a sebrat drahý kámen. Po splnění úkolu jsme s hrůzou zjistili , že každé z osmi družin chybí jeden člen. Aniž bychom si toho všimli, skřeti je zajmuli a odnesli do Mlžných hor. Nezbylo nám než se vydat vysvobodit naše kamarády. V Mlžných horách na nás číhal odporný Glum, který nám kladl těžké hádanky. Jejich rozluštěním jsme získali život členů našich družin a všichni pohromadě se mohli vymanit bělostné mlze těchto hor. Odpoledne nás zaměstnalo vařením. Na našem táboře se totiž odehrával další díl oblíbeného seriálu Prostřeno. V našem menu nechyběl předkrm ani dezert. Objevily se tu dobroty světové kuchyně. Porota sestavená z kuchařů ověnčených Michelinskými hvězdami byla štědrá na body. Největší odměnou však byla naše plná břicha vlastnoručně připravenými dobrotami. Znaveni náročným dnem jsme popadali do peřin nabrat síly na celodenní výlet, který nás čekal následující den.

se nějak rozepsala Kristýna s oddílem č.3

Den pátý 14.8. výletní

Ahoj rodičové, je čtvrtek ráno a my vstáváme a jdeme na snídani. Hned po snídani nás vedoucí vyhnali nachystat si batůžek na výlet. Jeli jsme do Broumova starými autobusy s novými laky. Hned po příjezdu jsme se nasvačili a šlapali 3 patra schodů do herny "Play Broumov". Tam na nás čekaly různé hračky, hrací stroje a hudební nástroje. Nebudete nám to věřit, ale vyzkoušeli jsme úplně všechno. Poté jsme šli na náměstí a tam jsme měli hodinový rozchod. "Nakoupili jsme takovouhle kravinu za 55 Kč" poznamenal nejmenovaný táborník. Po příjezdu z výletu jsme uklízeli tábořiště a koukali na promítání v táborovém kině. Z celého dne bylo naším největším zážitkem zábavní centrum v Broumově.

Pac a pusu, Váš 4.oddíl (a Kristýnka)

Den šestý 15.8. pátek

Ráno jsme vstali a šli na snídani. Měli jsme paštikovou pomazánku a po snídani jsme uklidili chatky. Pak jsme se rozdělili do oddílů a pokračovali jsme v poznávání zvířat a rostlin. Měli jsme lekci ze zdravovědy, dopravu, ohně, naučili jsme se morseovku, zpívali písničku a trénovali odhad vzdálenosti. Pak nastal čas oběda. K obědu jsme měli knedlíky s borůvkami, které jsme si sami nasbírali. Po poledním klidu jsme se odebrali do lomu, kde jsme jezdili po lanovce, kterou pro nás připravili vedoucí. Mezitím jsme si připravili gulášovou polívku, kterou jsme si dělali v kotlíku na ohni. Strávili jsme v lomu celé odpoledne až do večeře. K večeři nám kuchařky připravily rizoto, které bylo velmi chutné. Po večeři jsme měli chvilku čas na zkrášlení a večerní program byla "knírková" diskotéka, kterou pro nás připravili kuchtíci.

za nejmenší oddíl č.5 dali dohromady Kačka a Beny

Den sedmý 16.8. sobota

Můj milý deníčku, ráno jsem se sprchovala, udělala si vlasy...a moc mi to slušelo. A pak to začlo, my snad za den šestkrát zmokli. Moje vlasy vypadaly jako zmoklá sláma! A to mě iritovalo, protože holky na chatce říkaly, že mi to vůbec nesluší. Vodpoledne přijeli hasiči, prostě vopruz...stříkačky, záchranka, parašutista na stromě. No radši jsem šla na chatku kecat s holkama. Prostě miluju Tomáše!!!!

z deníčku Sakiry, oddíl č.6 (nejstarší holky) opsal Roman

Den osmý 17.8. návštěvní

Dneska ráno jsme šli nejdříve uklízet tábor. Po snídani byl postřehový závod, který nám zabral celé dopoledne. Po obědě a po poledním klidu konečně začala tradiční táborová pouť a taky za náma přijeli rodiče a kamarádi se podívat. Užili jsme si báječné odpoledne a nakonec ani skoro nepršelo. Před večeří jsme ještě šli na dolní louku, kde jsme se učili odpalovat golfové míčky. Po večeři byl nástup, kde se rozdělovaly medaile za postřehový závod a pak jsme vyrazili na kopec na horní louku zahrát si bludičky. Dnes byl krásný den.

za oddíl č.7. sesmolila Alena

Den devátý 18.8. pondělí

Vstávali jsme jako vždy v 8:00. Ke snídani byl chléb se salámovou pomazánkou. Potom proběhl rychlý úklid na chatkách. Po úklidu jsme šli na dolní louku, kde jsme rozložili deky. Hráli jsme míčové hry, hráli na kytaru, a pletly náramky. Pak jsme masírovali vedoucím záda a oni z toho usli. Pak jsme šli na oběd. K obědu jsme měli vepřové s kaší. Pak byl odpolední klid, při kterém proběhla příprava na výlet do Hajnice. Pak jsme vyrazili do obchodu v Hajnici. A pak jsme šli zpět do tábora. Večer pak byla super diskotéka se dvěma novými DJ.

pak sepsali z oddílu č.8

Den desátý 19.8. úterý

.....

oddíl č.9

Den jedenáctý 20.8. středa

Milý deníčku, dnešní den začal nečekaně extrémním závodem, kde bylo mnoho přírodních překážek. Po obědě pro nás vedoucí přichystali sportovní stanoviště táborové olympiády, kde jsme se postupně střídali. Po svačině následovalo probuzení v Mlžných horách kde jsme získali poklad. Vrchol celého dne byl večerní program, který začal promítáním filmu Hobit a pak nám vedoucí připravili divadlo, kde nám ukázali jak zastřelili draka. Večer byl zakončen velkolepým ohňostrojem.

oddíl č.10

Den dvanáctý a třináctý nikdo nestihl dopsat...