Nesytá 2013

Fotky z tábora najdete tady.


Táborový deník 2013

Den první 11.8.2013 Příjezd

První den tábora nás již zdáli vítali vedoucí. Rozdělili jsme se do chatek a hned se nastěhovali. Abychom se seznámili s programem tábora, byli jsme svoláni na první zahajující nástup. A co bylo nejlepší, první večer v táboře jsme se všichni sešli na nesytské diskotéce v bílém. Tancovali jsme, zpívali a skákali a pak už jsme jen únavou padli do postelí.

Sepsali chlapci z oddílu číslo 1, editovala Kateřina, hrubky opravila Jana :-) 

Den druhý 12.8.2013

Dnes jsme poznali okolí tábora. Hráli jsme hru „Jak dědeček měnil, až vyměnil“. Za jehlu jsme nakonec vyměnili spoustu věcí – podtácky, knihy, sirky, instantní polévku a čaj. Odpoledne jsme hráli hry plné nečekaných zvratů a překvapení na dolní louce. Rozdělili jsme se do soutěžních družstev. Další hry následovaly na horní louce. Vyzkoušeli jsme postavit pyramidu z vlastních těl a hráli hru Hmota se zavázanýma očima. Večer bylo promítání v nesytském kinomatu.

Osnovu určily děti z oddílu číslo 2 a do čitelné podoby upravila Kristýna

Den třetí 13.8.2013

Budíček byl jako obvykle v půl osmé. Potom ranní hygiena a snídaně a úklid chatek. Dopoledne jsme malovali každé družstvo svého šmoulu a abychom se nenudili, proběhli jsme si extremní závod. Kudy jsme běželi se raději  ani neptejte, ale i přes dopolední krátký deštík nám nakonec všechny věci uschly. Odpoledne jsme sbírali borůvky do hrnku, většina však více do pusy. Což bylo krásně poznat. Po svačině jsme závodili v přenosu raněných na improvizovaných nosítkách z triček a klacků. O večerní program se postarali vedoucí, soutěžili jsme v jídelně na téma „Máme rádi Nesytu“. 

Zapsal oddíl č.2, respektive spíš to celý nadiktoval Tomík doktorovi

Den čtvrtý 14.8.2013

Dnešní den byl plný zážitků již od rána. Po snídani jsme absolvovali velký překážkový závod, a když jsme čekali, až na nás přijde řada na startu, tak jsme si zkoušeli různé dovednostní disciplíny na jiný velký závod, jako třeba uzlování, poznávání zvířat a rostlin a podobně. K obědu byla výborná rajská omáčka s kolínky. Po poledním klidu se konal fotbalový zápas mezi nejstaršími chlapci a vedoucími. Kluci vyhráli až na penalty 6:5, byl to parádní a památný zápas. Potom jsme zůstali na louce a hráli různé míčové hry. Po večeři jsme měli soutěž družstev, kdy jsme po lese hledali různá přísloví, která jsme si museli zapamatovat a bez chyb zopakovat vedoucímu. Večerka byla bohužel o něco dříve, protože zítra jedeme na celodenní výlet a vstáváme o něco dříve než jindy. Byl to další parádní den na táboře a už se moc těšíme na další.

Místo oddílu č.1 omylem vymyslel a zapsal zase Tomík

Den pátý 15.8.2013 výletní

Ahoj mami a tati. Byli jsme na výletě. Řekli nám, že jedem na Hvězdu. Tak jsem si myslela, že jedem do nákupního centra a ono „skály“. Bylo to do kopce, z kopce a všude samý kámen. Eště že vedoucí zařídili, že v městě, kam jsme došli, byl autodrom, labutě a strašidelný hrad. Jooo a k večeři bylo knedlo vepřo zelo.

Zapsala Kakamila z 6.oddílu

Den šestý 16.8. Boj o přežití

Dnešní krásný den, šli jsme na horní louku ven.
Boj o přežití celý den, zvládli jsme hravě jen.
Garsonky z listí stavíme jak svišti.
Bacha na třísku z latríny, až půjdeš s…, nespadni do díry.
V kotlíku se voda vaří a nám se polévku papat daří.
Náš šaman na vše dohlíží zdáli, jak Pálavy jsme bravurně zvládli.
Kmenová rada u ohně zasedla a povel „Buřty na prut napíchnout!“ vydala.
Jsme prostě neskuteční borci, přežít v přírodě zvládáme až do noci.

Zveršovaly holky z oddílu číslo 5, přepsání libreta Rocker

Den sedmý 17.8. slunečný

Sobotní den nás přivítal sluníčkem. S plným nadšením jsme se převlékli do plavek a utíkali na dolní louku. Tam jsme hráli přehazku, vybíjenou a hlavně dováděli v bazénu. Vedoucí pro nás připravili spoustu mokrých her. Poté nás vyrušily hlasité sirény přijíždějících hasičů. Sedm chlapíků nám ukázalo záchranou akci – hašení požáru,  vybavení záchranných vozidel, podlao instruktáž a nakonec pěkně zmáchalo. Celý sluneční den byl ukončen báječnou diskotékou.

Zapsal  oddíl č.7 s Kristýnkou

Den osmý 18.8. návštěvní

Po sváteční snídani jsme zahájili sportovní hry. Celé dopoledne jsme chodili po stanovištích např.hod oštěpem, skok do dálky, běh na 60m apod. Po obědě přijela pouť!  A jako každý rok touto dobou nás přijeli navštívit rodiče. Bylo to príííma, soutěžili jsme o nesytky, za které jsme nakoupili různé doplňky maminkám do domácnosti a jiné. Sváteční  nedělní návštěvní den jsme zakončili velkým finále „NESYTA MÁ TALENT“.

Zapsal oddíl č.8 pod vedením Denisy

Den devátý 19.8. deštivý

Pondělní dopoledne jsme odstartovali postřehovým závodem. Po obědě vzhledem k deštivému počasí, jsme uspořádali stolní hry, turnaj v ping-pongu, „fotbálkový“ zápas a nominaci na nejnadanějšího daVinciho. Po svačině nás navštívili profíci z golfového klubu z Librantic a z dolní louky jsme si udělali driving, kde jsme trénovali na zelenou kartu. Večer byl na programu promítání filmu o šmoulech.

Zapsal oddíl č.9 respektive Monča

Den desátý 20.8. divadelní

Úterním ránem odstartovalo hlavní táborové téma - šmoulí hra. Po šmoulí rozcvičce a snídani jsme v lese zažili živě hranou šmoulí pohádku spojenou s procházkou kolem tábora. Polední klid jsme vyplnili nacvičováním krátkých šmoulích scének po družstvech a odpoledne jsme měli možnost si scénky navzájem předvést a zhodnotit, komu se scénka nejlépe povedla. Večer byla na programu všemi požadovaná velká šmoulí diskotéka. Pak už jen Dobrou noc, a další den na Nesytě se stal minulostí.

po uzávěrce dodal Kuba s oddílem č.1 :-)

Den jedenáctý 21.8.

Dnešní den bylo opět šmoulování. Dopoledne jsme strávili etapovou hrou, ve které nám šmoulové připravili nejrůznější úkoly k plnění. U šmouly Fešáka jsme se oblékali, u Poety skládali verše, Nešikovi pomáhali skládat obrázky šmoulů. Během našeho putování jsme narazili také na Gargamela a jeho kocoura Azraela, kteří se nám snažili naše výkony zmařit, ale nedali jsme se. Odpoledne jsme se vydali na procházku do blízké Hajnice. Po návratu a večeři jsme zjistili, že Gargamel obsadil naši jídelnu. Avšak díky kouzelné formuli, kterou jsme získali v dopolední etapové hře, jsme dokázali jídelnu dobýt a Gargamela i s jeho kocourem vyhnat z našeho tábora.

Zapsala  Kitty za oddíl číslo 2

Den dvanáctý 22.8. poslední

Dopoledne jsme strávili úklidem na horní louce, kde jsme rozebírali naše příbytky. Hlavně jsme ale pořídili fotky všech oddílů, abychom si mohli odvézt (nebo stáhnout tady) památku na svoje kamarády z tábora. Odpoledne byl velký lesní závod, který prověřil, co jsme se všechno na táboře naučili. Večerní nástup byl o něco delší, rozdávalo se hodně diplomů a cen za umístění v různých závodech, včetně bodování za úklid. Večer nesměla chybět závěrečná diskotéka, protože zítra se jede domů :-(

zapsal taky po uzávěrce za ostatní doktor

Den třináctý 23.8. odjezdový

... tak třeba zase za rok, ne?