Jak se dostanete do tábora

Turistická základna Nesytá se nachází v překrásné lesnaté krajině Podkrkonoší, v katastru obce Kohoutov u osady Vyhnánov. Pojedete-li po silnici z Hradce Králové do Trutnova, tak v Choustníkově Hradišti odbočte vpravo. Až vyjedete z Hradiště silnicí, lemovanou po obou stranách jabloňovými sady, pokračujte dále až do Kohoutova. Obec Kohoutov je známa především tradiční srpnovou staročeskou poutí a také keramickou školou. Přes hlavní křižovatku v Kohoutově pojedete rovně a asi po 2 kilometrech Vám na konci osady Vyhnánov směrovka ukáže doprava, jak se lesní cestou dostat až do tábora. Lesní cesta bývá ale zvláště po dešti obtížně sjízdá, tak můžete jet ještě 150 metrů rovně, zaparkovat na silnici a přijít do tábora odspodu. 

POZOR: UPOZORŇUJEME NA PŘÍSNÝ ZÁKAZ ZAJÍŽDĚNÍ A PARKOVÁNÍ NA DOLNÍ LOUCE POD TÁBOREM!
Jedná se o soukromý pozemek. Parkujte, prosím, na silnici!


Jak se jezdilo na Nesytu

Dějiny našich srpnových táborů začaly v roce 1995, kdy se tábor konal poprvé. Provozovatelem bylo dlouhá léta Odborné učiliště Hradec Králové, které až v roce 2008 předalo pomyslnou štafetu občanskému sdružení Nesytá, se sídlem v Černilově. Občanské sdružení se v roce 2016 s ohledem na legislativní změny transformovalo na Spolek NESYTÁ. Většina vedoucích a ostatních pracovníků tábora s námi zůstala a nadále připravuje nejen pestrý program pro děti, ale postaráno je samozřejmě i o dobré jídlo a ubytování. Rekreační areál původně vlastnil dnes již bývalý podnik Tesla Hradec Králové. Současným majitelem areálu je pan Karel Baudyš.


Pro koho tu jsme

Letní dětský tábor Nesytá je otevřen pro všechny děti od 6 do 16 let. Tábor pořádá od roku 2008 nezisková organizace Spolek NESYTÁ.