Táborový deník 2020

 

Den první 2. 8. 2020 Příjezd

Tak a jeto  zase tady!!! Nesyta opět jede! Letos to bude malinko jiné, ale stejně super, jako vždy….Všechny děti už mají svého vedoucího, seznámily se s táborovými pravidly a tím pádem se z nich staly po  roce zase Nesyťáci…. Večer byla první seznamovací diskoška a potom ?….první noc…..a co se dětem zdálo, to se jim vyplní…                                                                                                                                                                                                                               

 

Nosáč

 

3. 8. 2020

Prší, prší, jen se leje…ale nám to vůbec neva. Konečně máme po letech možnost vyzkoušet, zda nemáme děravé holínky a pláštěnky. Dopolko jsme si zahráli v jídelně deskové hry, obehráli vedoucí o všechny jejich táborové peníze a potom se těšili na špagety, které byly opravdu Al Dente. Odpo jsme si nacvičovali hrané reklamy na večerní program a ještě jsme si stihli zajít do kina. Scooby Doo byl fajn. Teď už zase spíme. Ten čas nám tady nějak rychle utíká…..PS: těšíme se na dopisy a pohledy…!

 

Rocker

 

4. 8. 2020

Dnešní den začal parádní snídaní, po které jsme se začali připravovat na večerní program, kterým byla „Hodina pravdy“. Po obědě jsme si zahráli Přístavy, parádní hra, ve které jsme se naučili obchodovat a taky jsme si parádné zaběhali. Mezitím jsme měli v táboře „speciální návštěvu z hygieny“. Dostali jsme pochvalu za to, jak máme vše v pořádku a jak se v táborových podmínkách snažíme dodržovat všechna pravidla a nařízení. Co dál??? No, kešky, které jsme si připravili už včera. To bylo, teda, těžké hledání. Pak byla véča: kuře s rýží…mňam… Po večeři jsme dostali první ceny za soutěže z minulých dnů a už jsme šli na to…na „Hodinu pravdy“…těžké disciplíny, ale byla sranda…      A pak??? Utahaný jsme šli spát…těšíme se na zítra, kdy už vypukne letošní táborové téma.

 

Nosáč a Kuba

5. 8. 2020

Nové táborové téma „Detektivní příběhy“ začalo hned z ostra ranní rozcvičkou. Nevíme, kdo na tom byl líp nebo hůř, jestli vedoucí nebo děti.  Bojová hra začala vlastně i tím, že jsme měli plánovaný výpadek elektřiny, ale hasiči ze Dvora a Hajnice nás zachránili, půjčili nám generátory a tím jsme přežili. Do oběda jsme si vybrali naše detektivy, připravili maskoty a vymysleli naši přísahu. Po obědě jsme si cvičili náš postřeh v soutěžních družstvech při postřehovém závodě. Hledali jsme vše, co nepatří do lesa. K večeři byl „gulášek se sedmi“ a pak nás čekal táborák na horní louce a chytání bludiček. My už zase spíme, ale bludičky asi stále létají po louce.

PS.: Už neprší a je zase krásné počasí.

PS2.: Chceme více pohledů a dopisů.                                                                    

 

Nosáč

 

6. 8. 2020

Volací kámen, horní louka, posed rozumíte tomu? Ne!? To zná pouze ten, kdo někdy na Nesytě byl.

A přesně tam naši Nesyťáci luštili šifry a hádali hádanky. Mezi tím naše nová, pěkná a sympatická zdravotnice bodovala chatky dětí a kontrolovala pořádek v táboře. Nebyla ale plně spokojena a tak jsme soutěžili proti vedoucím v tom, kdo nasbírá více odpadků. A zase jsme vyhráliJ Po obědě jsme začali cvičit detektivní aktivity, daktiloskopii, poznávání zvuků, vůní a jiné vyšetřovací techniky. Po véče jsme už opravdu vyšetřovali, pátrali, sledovali a nakonec i trsali,tedy měli další diskotéku. Dobrou noc.

PS.: Mami, uděláš mi, někdy, k večeři chleba ve vajíčku?

 

Nosáš

 

7. 8. 2020

Pravé policejní dopoledne, tím jsme dnes začali den. Pašovali jsme auta, drogy, cigára, alkohol, a další kontraband. Komu to nešlo, šel normálně sedět do vězení, ještě, že byl ředitel vězení totálně slepý, a ještě mu moc nešlo běhání, takže mu půlka vězňů utekla J A pak ? ….Byl „kuřízek“ s bramborem a polévka s játrovými knedlíčky. Vypadá to, že budeme potřebovat větší číslo kalhot, až se vrátíme z tábora.  Konečně začalo být ultravedro, a tak jsme se mohli schladit v našem vymazleném bazénu. A protože jsme hodní, vedoucí nám slíbili, že nám tam zítra možná i napustí vodu J
NESYTA CASINO ROYAL – možnost pro všechny dostat se do pořádného balíku (nebo prohrát chatku, postel, kufr a v něm poslední čisté trenky) … Nooooo….pravda je taková, že vedoucím nezbyla v peněžence ani zlámaná grešle…A teď už zase spíme (což si myslí noční hlídač), ale pravdu víme jenom my, a tu nikdy nepovíme. 

 

Nosáč a Pigi

 

8. 8. 2020
Probouzíme se do dalšího výcvikového dne – střelba, ošetřování zranění, odlévání stop pachatele, určování předmětů doličných, legislativa, výuka výslechu atd.. odměnou toho byl slavnostní kuř.steak s brkaší m.m.. Po poledním relaxu jsme šli hrát hry na dolní louku, kde jsme se mohli schladit v bazénu.
Ve hře proti vedoucím, jsme výjimečně prohráli….a teď to nejlepší.. ŠÍRÁK na horní louce s ohništěm.

A tentokrát komplet všichni bez rozdílu věku a pohlaví. Úžasné nebe bez světelného smogu, mnohým z  nás dovolilo, zahlédnout padající hvězdu.  

 

Nosáč a Pigi

 

9. 8. 2020

Vyloupili „První nesytskou prodělečnou banku“, víte to? Total šok po tom, co jsme se vrátili z noci na horní louce. A kdo to musí vyřešit? Zase my! Zástupce ředitele banky je mrtvej, jeho milenka spoky, uklízečka hepy, sekuriťák zase o ničem neví, pokladní má zase manko, hluchoněmý to všechno slyšel a všem to řekl, uklízečka nestihla ukrást toaletní papír. Jak z toho teda ven? No prostě to vyřešit….z extrému do extrémáku, výsledek 36 ztracených a znovu nalezených bot, nová táborová trička to ale přežila… a proč? Měli jsme zákaz si je na sebe vzítJ A proč? Budeme se v nich zítra fotit. Venku vedro, aleeeeeee?...Ke sváče byla historicky poprvé točená zmrzka…..no, kdo tohle zažije? Po véče jsme vyslýchali obžalované a posléze usvědčené. To ale ještě nebyl konec. Noční hra!...a pak? Už zase spíme…..    

 

Nosáč, Pigi a pár pomocníčků

 

     

10.8. 2020

Fotky, fotky a zase fotky. Dnes patřilo dopoledne Pigimu a jeho nesplněnému snu, stát se jednou dobrým fotografem. Saudek z něho už asi nebude. Oddíly, týmy, fotky na přání, bez přání, s převleky i bezJ Už je můžete najít v naší galerii. Odpoledne jsme se posunuli dál v našem detektivním případu. Už máme jen 4 podezřelé. Byl to ředitel banky, šéf lupičů, nebo zhrzelá milenka, či snoubenka? Vyšetřování skončilo velkým veřejným soudním procesem….víte, kdo to tedy nakonec byl? Neřekneme, teda možná až v sobotu…. Ale fakt jen možná…táborák, buřty a pohodička, tím jsme dnes končili…

 

Nosáč

 

11. 8. 2020

Borůvky, maliny, ostružiny….to byl náš dnešní dopolední plán. A víte, kde rostou nejlepší? Tam, kde se chytají pašeráci a u posedu na horní louce. Výsledek? Bylo toho,  faaakt hodně…..Slečna zdravotnice nás dnes nesmírně chválila…..byli jsme totiž celý den namazaníJ…ale jedna výtka tam přeci jen byla, neměli jsme všichni čepice….hry na dolní louce byly cool, ale nehráli jsme na body, ale jen „just for the fun“… a po věče? Byl Nesyta Open Air Festival!!!!! Drinky, volba MISS a MAN tábora,  zkouška pokoření rekordu, kolik dětí se vejde do Lenky dodávky, nebyl překonán…..a domácí nesytský koláč?...mňam….ten byl….už se to krátí, za chvíli jsme doma….

 

Nosáč

 

12. 8. 2020

Máte postřeh? My jo! Fáborky, kartičky s obrázky a nakonec pro ty nejlepší z nás i diplomy….Bohužel jsme letos kvůli Covidu nemohli na celodenní výlet, ale procházku do Hajnice jsme prostě dát museli a hlavně chtěli. Je to tradice….a tu nesmíme porušit, ať se děje, co se děje….hned na začátku jsme si vyzkoušeli to, jak umíme rychle utíkat a že nejsme žádný ořezávátka! Vosí hnízdo v lese, 23 přesně mířených střelJ…to nás ale přece nemohlo zastavit…..vycházka nás jako každý rok dost vyčerpala a tak jsme si dali večer na pohodu…..kytara u ohně nebo letní kino…..obojí cool….

 

Nosáč a Milan